Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda předala zákazníkům první ENYAQ iV

ŠKODA AUTO předala mladé rodině v Norsku celosvětově první vůz ENYAQ iV. Po zahájení dodávek na skandinávské trhy bude v květnu a červnu 2021 následovat západní a střední Evropa.

V Norsku byl dodán zákazníkům celosvětově první vůz ENYAQ iV, který u obchodníka s vozy ŠKODA ve městě Moss převzala rodina Espelund Talsæte.

Martin Jahn

Martin Jahn, člen představenstva za oblast prodeje a marketingu, říká: „Předání prvního vozu ENYAQ iV zákazníkovi je pro nás mimořádný okamžik. S tímto modelem zahajujeme ve společnosti ŠKODA AUTO éru elektromobility. Po uvedení na trh ve Skandinávii začnou v příštích několika týdnech dodávky v západní a střední Evropě. Jsem rád, že naše první plně elektrické SUV dokázalo mladou norskou rodinu přesvědčit, a přeji jí bezpečnou cestu a spoustu zábavy s jejich novým vozem ENYAQ iV.“

Thomas Meiner, ředitel norského importéra vozů ŠKODA, doplňuje: „Je to skvělý pocit, že můžeme předat první automobil novým, hrdým majitelům. Jsme si jistí, že v nadcházejících týdnech a měsících k nim přibude mnoho dalších šťastných vlastníků vozu ENYAQ iV. Rok 2021 bude pro norského importéra vozů ŠKODA rekordní a vytyčí velký krok značky směrem k zelené mobilitě“.

Kupující vozu, Silje Talsæte a její partner Øyvind Espelund, o přechodu k vozu s čistě elektrickým pohonem uvažovali již delší dobu. Ve vhodné cenové kategorii nenašli alternativy splňující kritéria rodinného vozu a potřebného dojezdu, až poté narazili na model ŠKODA ENYAQ iV. V době objednávky znali tento model pouze virtuálně a při převzetí vozu neskrývali pozitivní překvapení:

„Slyšel jsem už, že ENYAQ iV je velký, ale ve skutečnosti je dokonce ještě větší. Nadchnul mě zejména zavazadlový prostor, byl jsem téměř šokován, když jsem otevřel páté dveře,“ říká Øyvind Espelund.

Jako první sériový model značky ŠKODA vychází z modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Zdroj: Škoda Auto
27.duben 2021