Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda představila Fabii Combi, cena od 285.900 korun

Mladoboleslavská Škoda Auto na autosalonu ve Frankfurtu poprvé veřejně představila vůz Škoda Fabia Combi. Nový model by měl jít do prodeje na začátku příštího roku. Cena by měla začínat na 285.900 Kč, řekl novinářům člen představenstva Škody Scholz Eckhard.

Ceny v modelové rodině Fabia nyní začínají na 229.900 Kč, což je základní cena sedanu Fabia první generace, nová Fabia, která je na trhu od jara, začíná na 249.900 Kč. Nejlevnější kombi na českém trhu je nyní Dacia Logan MCV za 235.900 korun. Odhalení vozu na frankfurtském autosalonu jen potvrdilo, co už je známé delší dobu. Nová Fabia Combi je o něco větší a objemnější než současný model, který zůstane ve výrobě nejméně do konce letošního roku. Na novou Fabii čeká na trhu “kombíků” nižší třídy hned několik konkurentů, z nichž někteří se představili i ve Frankfurtu. Ve světové premiéře například Renault Clio Grandtour.  
Škodovka dále představila studii vozu Fabia Scout a novou modelovou řadu Greenline, která je zaměřená na nižší emise oxidu uhličitého. Půjde o vozy Fabia a Fabia Combi Greenline s dieselovým motorem o objemu 1,4 litru. Ve Švédsku bude Škoda Auto prodávat i model Octavia Combi FlexFuel, jehož motor je upraven speciálně pro spalování paliva E85, které je směsí bioethanolu (z 85 procent) a benzinu (z 15 procent) a ve Švédsku se běžně používá.
21.září 2007