Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda prodává ojetiny pod značkou Plus

Mladoboleslavská automobilka spustila nový program pro prodej zánovních ojetin u svých autorizovaných prodejců pod názvem Škoda Plus. Příští rok chce v rámci programu prodat až deset tisíc aut. Firma to uvedla na tiskové konferenci.
 
Škoda chce podle šéfa produktu a marketingu pro ČR Aleše Tulpy reagovat na rostoucí zájem o mladší a kvalitnější ojeté vozy. "Počet nově registrovaných ojetin loni v Česku vzrostl o 15 procent a letos se očekává podobný vývoj," dodal.
 
    Podle odborníků ztrácejí auta do dvou let po svém prodeji 20 až 40 procent původní ceny, mnohdy se na ně přitom ještě vztahují záruky a další výhody poskytované při prodeji nových vozů. Tulpa cenu prodávaných vozů v rámci programu nespecifikoval, uvedl jen, že bude výrazně nižší, než u nových vozů.
 
 
    Program, na kterém spolupracuje se společností ŠkoFIN, je rozdělen na dvě části. V rámci kategorie Roční vozy bude nabízet automobily značky Škoda s maximálním stářím 18 měsíců a do 30.000 ujetých km. Na tyto vozy bude v rámci programu poskytovat dvouletou záruku včetně možnosti výměny auta. Druhou kategorií budou Vyzkoušené vozy, kde budou obchodníci prodávat nejen škodovky, ale vozy všech značek do pěti let stáří se servisní knížkou.
 
 
    Nová značka navazuje na program prodeje ojetin Vyzkoušeno, který by měl postupně nahradit. Podobnou značku Auto-plus provozuje firma Import VW Group, která do Česka dováží koncernové vozy VW, Seat a Audi. Na zánovní auta se zaměřil i největší tuzemský autobazar AAA, který začátkem léta uvedl novou značku AAA Premium Auto. V rámci ní prodává stroje do dvou let stáří a 40 tisíc najetých kilometrů.
 
 
    V programu Škoda Plus je nyní zapojeno 14 autorizovaných prodejců Škody, kteří jej testují. Jedním z nich je například pražský Auto Jarov. Zdrojem prodávaných aut by měly být mimo jiné referentské vozy, které získá ŠkoFIN v rámci operativního leasingu. Součástí programu jsou internetové stránky s nabídkou vozů www.skodaplus.cz.
7.září 2008