Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda půjčila policii rychlou Octavii RS

Mladoboleslavská Škodovka má novou zajímavou promo akci. V Mladé Boleslavi dnes převzal ředitel Policie České republiky – Správy hlavního města Prahy Petr Želásko stříbrný vůz Škoda Octavia RS.
 
Martin Jahn, člen představenstva Škoda Auto odpovědný za personalistiku, poznamenal: „Škoda Auto chce aktivně přispívat ke snižování automobilové kriminality. Octavia RS je náš nejvýkonnější a nejrychlejší model, a proto jsme jej Policii ČR zapůjčili. Věřím, že se díky nasazení Octavie RS v ulicích Prahy podaří vyřešit více případů odcizených vozidel.“ Policejní Škoda Octavia RS je vybavena turbomotorem 2,0 TFSI s přímým vstřikováním benzínu o výkonu 147 kW (200 PS), který vozu propůjčuje zrychlení z 0 na 100 km/hod za 7,3 sekundy a maximální rychlost 240 km/hod.
Automobily Škoda tvoří již tradiční součást vozového parku Policie ČR. V současnosti jsou v jejích službách zastoupeny modely Felicia, Fabia, Octavia a Superb, ať již speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.
14.září 2006