Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda Scala s novým konceptem interiéru

Světová premiéra nového mladoboleslavského modelu Škoda Scala bude 6. prosince 2018 v Tel Avivu a designová skica poodhaluje jeho interiér. 

Jako první vůz značky Scala disponuje nejnovější generací infotainmentu s volně stojícím displejem, umístěným vysoko na palubní desce, v zorném poli řidiče. Vedle nových dekorů a ušlechtilých materiálů se novinka vyznačuje prostorností a s objemem 467 litrů také největším zavazadlovým prostorem ve svém segmentu.

 

Nový koncept interiéru sleduje směr, který naznačila studie Škoda Vision RS. Scala, jako první sériový vůz značky, přebírá její emocionální design. Zcela nově řešená palubní deska plynule navazuje na atraktivní tvarosloví exteriéru. Charakteristická linka kolem vysoko umístěného displeje navazuje na linie kapoty. Pod displejem navíc utváří ergonomickou opěrku pro ruku, ovládající dotykovou obrazovku. Měkčený povrch přístrojové desky s velkoplošnými dekory, podobně jako výplně dveří, mají novou, specifickou úpravu povrchu, která napodobuje krystalickou strukturu. Jde o prvek interiéru, který bude od nynějška pro vozy mladoboleslavské značky typický.

Dojem prostornosti modelu dodává barevné kontrastní obšití potahů sedadel, resp. ambientní osvětlení, u něhož lze volit mezi bílým a červeným světlem, případně několika teplými odstíny. Čalounění sedadel je na přání z ušlechtilého mikrovlákna Suedia. Nabídka místa v interiéru je i ve voze Scala důvodem ke spokojenosti posádky. Umožnuje to 2649 milimetrů dlouhý rozvor náprav. Cestující na zadních sedadlech mají před koleny celých 73 milimetrů volného místa – což je stejná hodnota jako v modelu Octavia. Prostor nad zadními sedadly je s 982 milimetry nejlepší hodnotou mezi srovnatelnými vozy.

 

Zavazadlový prostor modelu je s objemem 467 litrů také největší ve své třídě. Po sklopení zadních sedadel objem vzroste na 1410 litrů. Systémy infotainmentu, které vycházejí z nejnovější generace modulární stavebnice MIB, mají dotykovou obrazovku s úhlopříčkou až 9,2 palce. Díky nové generaci mobilních online-služeb Škoda Connect mohou cestující vůz zamykat a odemykat pomocí mobilního telefonu a aktualizovat software infotainmentu nebo navigační mapu „vzduchem“. Jako první model značky budou všechny vozy Scala vždy online.

Zdroj: Škoda Auto
7.listopad 2018