Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda ustoupila od zavedení nového mzdového systému

Mladoboleslavská automobilka při pátém kole mzdového vyjednávání ustoupila od zavedení nového mzdového systému, který by výrazně posílil pohyblivé složky mzdy. Další kolo jednání s odbory bude 26. března. 

Odbory nový model odmítaly jako nespravedlivý. Podnik jeho přijetím podmiňoval navýšení svých mzdových návrhů. Od pořádání informačních mítinků, které by měly příští týden zčásti omezit výrobu, však odbory neustoupí. 
    Navrhovaný nový mzdový model se odborářům nelíbil, protože údajně nepřinášel zajištěný růst mezd všem zaměstnancům.  V dosavadních pěti kolech se odbory s firmou zatím dohodly na vyšších příplatcích za ztížené pracovní prostředí a za noční práci. Podle ekonoma odborů Jana Millera firma dál navrhla zvýšení jednorázového bonusu na 8000 korun, zvýšení osobního ohodnocení o dvě procenta a tarifů o 6,1 procenta. “V rámci roční výplaty to dosahuje průměrně růst asi sedm procent,” řekl Miller. 
    Obě strany se musejí dohodnout do 31. března, kdy vyprší platnost nynější mzdové dohody. Příští kolo kolektivního vyjednávání se uskuteční 26. března a bude se na něm jednat o navýšení jednotlivých složek mzdy. 
25.březen 2007