Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda vyrobila v mimořádné směně 671 aut

Mladoboleslavská Škoda zavádí mimořádné noční směny. První sobotní směna se uskutečnila z pátku na sobotu, zaměstnanci vyrobili celkem 671 vozů ve složení 236 modelů Octavia, 346 Fabia a 89 Roomster.
 
„Pokud se nám podaří podobným způsobem zajistit výrobu i během ostatních sobotních směn, dokážeme letos oproti plánu dodat vozy dalším jedenácti tisícům zákazníků. Pro další rozvoj Škoda Auto je maximálně důležité uspokojit stávající poptávku, abychom neztráceli potencionální zákazníky,“ uvedl Martin Jahn, člen představenstva Škoda Auto odpovědný za oblast Řízení lidských zdrojů.
Za odpracování celé mimořádné přesčasové směny obdrží zaměstnanci od firmy odměnu ve výši 400 Kč a zároveň mají nárok na všechny příplatky (např. za práci v noci a za práci v sobotu), které se dle nově uzavřené kolektivní smlouvě o mzdách výrazně zvýšily. Výdělek zaměstnance za tuto jednu sobotní směnu tak může přesáhnout částku 2.000 Kč.
Kromě úpravy času na hlavní přestávku, která je během této směny poskytována o dvě hodiny dříve, než je na daném pracovišti pro pravidelnou noční směnu určeno, obdrží zaměstnanci také například 1,5 l nápoje navíc.  Společnost Škoda Auto zajistí zaměstnancům rovněž stravování a jejich svozy a rozvozy dle standardních pravidel.
31.květen 2007