Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda začala vyrábět Octavii Combi

Manažeři Škody představili v Brně novou Octavii Combi. V závodě v Mladé Boleslavi padl tento pátek oficiální startovní výstřel k zahájení sériové výroby vozu.

Pouze několik týdnů po světové premiéře na autosalonu v Ženevě sjely v hlavním výrobním závodě společnosti z linky první sériové exempláře modelu.

„ŠKODA Octavia Combi byla v roce 2012 nejprodávanějším vozem s karoserií kombi Evropě,“ říká předseda představenstva společnosti Winfried Vahland.

Za účelem výroby nové generace modelu ŠKODA Octavia Combi prošly výrobní kapacity v mladoboleslavském závodě rozsáhlou modernizací a rozšířením. Pro výrobu modelů Octavia/Octavia Combi a Rapid rozšířila automobilka kapacitu výrobní linky postupně z 800 až na 1.200 vozů denně.

„Je to náš třetí velký náběh nové výroby během několika měsíců,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA za oblast výroby a logistiky. „Smekám před celým týmem pracovníků výroby, plánování, nářaďovny a logistiky, který tento úkol zvládl vysoce odborně a obětavě,“ řekl Oeljeklaus.

V rámci přípravy výroby nových modelů uvedl závod v Mladé Boleslavi do provozu mimo jiné novou svařovnu a plně automatickou linku pro lakování interiéru karoserií. Od konce února je v provozu také vysoce moderní lisovací linka, která automobilku stála zhruba 66 milionů euro. V těchto dnech navíc ŠKODA otevírá nový logistický sklad, umožňující rychlejší, pružnější a efektivnější dodávky dílů pro výrobu vozů a agregátů. „Do výroby masivně investujeme. O důležitosti naší domovské základny svědčí skutečnost, že dva ze tří našich vozů, vyrobených na celém světě, pochází z Evropy,“ doplňuje Vahland.

5.duben 2013