Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda začne v příštím roce v Indii vyrábět fabie

Škoda začne v příštím roce v Indii vyrábět fabie
Škoda Auto začne v příštím roce v Indii vyrábět vozy Škoda Fabia a Volkswagen Passat. Informoval o tom list Economic Times na svých internetových stránkách. Dodal, že firma bude ve svém indickém závodě montovat rovněž automobily Audi A4. 
 
“První vozy Volkswagen vyjedou z této továrny v prvním čtvrtletí příštího roku a Audi by ráda začala (výrobu) co nejdříve,” řekl podle listu šéf indické divize Škody Lukáš Folc. Dodal, že výroba fabií by měla být spuštěna do konce příštího roku. Škodovka hodlá během příštích tří let zvýšit výrobní kapacitu v Indii na více než 50.000 vozů ročně ze současných 29.000 vozů ročně. Produkce automobilů fabia by přitom měla dosáhnout 35.000 až 40.000 vozů ročně, píše Economic Times.
    Škoda vstoupila na indický trh v roce 2000 a o rok později začala montovat škodovky v závodě v Aurangabádu ve státě Maháráštra. Nejprve se zde vyráběl starší model octavie, v loňském roce se výroba rozšířila o nové octavie a superby. Volkswagen letos získal konečné povolení k výstavbě nové továrny v severoindickém státě Paňdžáb. Firma by do továrny s roční kapacitou 100.000 vozů měla investovat zhruba 15 miliard rupií (přes sedm miliard Kč). Očekává se, že celkový prodej osobních automobilů v Indii se do roku 2010 téměř zdvojnásobí na dva miliony vozů ročně.

29.listopad 2006