Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škodovka má se státem dohodu o investicích

Ministerstvo financí podepsalo toto pondělí se šéfy Škody smlouvu o porozumění, která se týká vládních investic za 1,4 miliardy korun do rozvoje silnic a další infrastruktury v regionech, kde automobilka působí.
 
Podmínkou dohody jsou další investice Škody do jejích závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí. Automobilka bude investovat do zvýšení výrobních, výzkumných a vývojových kapacit a vzdělávacích zařízení v Mladé Boleslavi a miliardové investice do závodu ve Vrchlabí.
 
Vláda by pak měla investovat například do rekonstrukce silnice druhé třídy v úseku Horka u Staré Paky – Dolní Branná, vybudování obchvatu Dolní Branné, rekonstrukce hlavní komunikace a mostu v Dolní Branné, rozšíření průmyslové zóny ve Vrchlabí nebo vybudování severovýchodního obchvatu v Mladé Boleslavi, který by měl zlepšit zásobování automobilky a odlehčit centru města.

 

Podle navrhovaného dokumentu stát podpoří zlepšení regionální infrastruktury na Vrchlabsku a Mladoboleslavsku, jakmile společnost Škoda potvrdí plánované investice. Škoda již loni oznámila plán získat od koncernu Volkswagen souhlas k dalším miliardovým investicím do svých závodů v České republice.
 
Peníze by měl stát poskytovat postupně v následujících letech. Několika stovkami milionů korun by měly k investicím přispět rovněž města Vrchlabí a Mladá Boleslav a Královéhradecký kraj.
31.červenec 2008