Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škodovka představila novou Fabii Hatchback

Automobilka oficiálně ukázala další verzi fabie. Světová premiéra vozu proběhne na Autosalonu v Ženevě v březnu 2007. Následně bude nový model uveden na evropské trhy.

Výroba karosářských verzí Fabia Combi a Fabia Sedan první generace bude pokračovat i nadále. První generace má již více než 1,5 milionu zákazníků.
Nová Fabia má vnější rozměry (3992 mm x 1642 mm x 1498 mm) a patří tak mezi největší vozy ve své třídě. Zavazadlový prostor má základní objem 300 l a po sklopení zadních sedadel se může zvýšit až na 1163 l. Nově mohou být cestující na předních i zadních sedadlech chráněni hlavovými airbagy. Na zadních sedadlech lze upevnit dětskou sedačku pásem Top-Tether, který při případném čelním nárazu omezuje pohyb horní části dětské sedačky vpřed. S novým modelem přináší značka Škoda také ve své nejmenší modelové řadě možnost zvolit místo pětistupňové manuální převodovky šestistupňovou automatickou převodovku Tiptronic nebo elektronicky řízenou klimatizaci Climatronic. Pro nový vůz Fabia je připraveno celkem sedm motorů – čtyři zážehové a tři vznětové.

21.prosinec 2006