Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škodovku prý čekají další odstávky

Automobilku Škoda čekají podle odborů další odstávky. Momentálně se prý mluví o výpadku výroby v devátém týdnu, tedy na konci února, řekl v týdeníku Škodovácký odborář předseda firemních odborů Jaroslav Povšík. Podle firmy zatím žádné další odstávky nejsou stanoveny.

"Nic není naplánovaného. V pátek zasedá představenstvo firmy, ale nemohu říci, jestli případné další odstávky budou jedním z témat," řekl mluvčí firmy Jaroslav Černý. 

Povšík ale tvrdí, že další odstávky budou. "Momentálně to zasáhne vůz superb a prohloubí se krize na roomsteru," řekl Povšík. Konkrétní termín neuvedl, odstávka by podle něj ale měla být v návaznosti na další části koncernu VW. Audi plánuje například zastavit výrobu na pět dní koncem února, luxusní vozy Bentley by se od března neměly vyrábět sedm týdnů. 

Podle Povšíka bude kvůli pokračující krizi zřejmě nutné znovu otevřít kolektivní vyjednávání v oblasti roční pracovní doby a provést jeho korekci. "Naším cílem je ovšem udržet zaměstnanost. Opravdu naplno spustíme všechna stavidla, která máme k tomu, jak se o zaměstnance co nejlépe postarat," dodal Povšík. V českých závodech Škody pracuje zhruba 23.500 lidí, propouštění kmenového personálu se však podle firmy zatím nechystá.

8.únor 2009