Kategorie
Značky
Regiony
 
 

ŠkoFIN navýšil vlastní kapitál na 3,41 miliardy Kč

Jedna ze tří největších leasingových společností, ŠkoFIN, navýšila vlastní kapitál o 1,74 miliardy Kč na 3,41 miliardy korun. „Příští rok chceme podpořit rozšíření programu pro prodej ojetých Škodovek Plus z dosavadních 14 dealerů na celkem 50 prodejců značky,“ oznámil nový jednatel firmy Stefan Rasche. 

Důvodem pro navýšení kapitálu byly změny daňových zákonů, které zpřísnily podmínky takzvané nízké kapitalizace, řekla novinářům jednatelka firmy Jiřina Tapšíková. Nové peníze podle ní budou použity na financování obchodu společnosti. 

    Mateřská společnost Volkswagen Financial Services zaznamenala v souvislosti s finanční krizí podobně jako ostatní hráči na trhu růst nákladů na refinancování, ale jinak prý není investicemi ve vysoce rizikových podnicích nijak zasažená. "Čekají nás turbulentní časy, ale věříme, že situaci ustojíme," uvedl Rasche.
 
    ŠkoFIN byl podle údajů České leasingové a finanční asociace za tři čtvrtletí s objemem obchodů 6,93 miliardy Kč třetí největší leasingovou firmou na trhu za ČSOB Leasingem a UniCreditem.
6.prosinec 2008