Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SOVA: Češi se nechtějí smířit s dovozem ojetin

Sdružení na ochranu vlastníků automobilů – SOVA provedlo ve spolupráci se společností Cebia průzkum, který ukázal, že lidé se nechtějí smířit se stavem trhu ojetin.

Ten je přímým důsledkem vstupu do Evropské unie a následným nátlakem Evropské komise na uvolnění pravidel pro dovoz ojetin do ČR (do 1. července loňského roku bylo možné dovážet vozy mladší osmi let a splňující normu Euro 2, od té doby pak jakýkoliv vůz, který jezdí na území  EU).
Za prvních šest měsíců 2007 sdružení evidovalo přes dvě stě třicet dotazů, z toho polovinu formou stížností a proseb o radu týkajících se triků bazarů, zbytek byly žádosti o radu před koupí vozu (jak vůz prověřit) nebo dotazy na možnosti reklamací.  Nejvíce dotazů s obavami se týká zejména malých bazarů a individuálních dovozců. Lidé se navíc začínají zajímat i o vliv těchto ojetin na životní prostředí.
Sdrudžení proto podpoří každé opatření, které povede k regulaci džungle dovážených ojetých vozů a přispěje k omezení jeho negativního vlivu na životní prostředí a k celkovému omlazení vozového parku. Vyzývá poslance, vládu a odpovědná ministerstva, aby s tímto neblahým stavem začali něco dělat.

8.srpen 2007