Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Spojení značek VW a Porsche je schváleno

Dozorčí rady německých automobilek Volkswagen a Porsche schválily tento čtvrtek dohodu o spojení podniků. Winterkorn už šéfuje v Porsche.

 
Fúze by měla být dokončena v roce 2011. Dohoda předpokládá, že Volkswagen nejprve získá v Porsche AG, což je automobilová divize holdingu Porsche SE, podíl 42 procent prostřednictvím navýšení kapitálu v hodnotě až 3,3 miliardy eur (zhruba 85 miliard Kč). Časem se Porsche stane již desátou značkou skupiny Volkswagen. Automobilky Volkswagen a Porsche se na integraci po dlouhé bitvě dohodly minulý měsíc. 
   
 "Tato aliance má nesmírný technologický a ekonomický potenciál," uvedl premiér spolkové země Dolní Sasko Christian Wulff. Dolní Sasko má ve Volkswagenu zhruba dvacetiprocentní podíl a dohoda mu zachovává možnost blokovat důležitá rozhodnutí podniku.
 
Generální ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn uvedl, že Porsche představuje pro Volkswagen "ideální obohacení". Winterkorn byl dnes jmenován šéfem Porsche a očekává se, že bude stát rovněž v čele sloučené skupiny, napsala agentura Reuters. Porsche SE nyní kontroluje téměř 51 procent Volkswagenu a vlastní opce na nákup dalších akcií. Ve snaze o převzetí Volkswagenu se ale firma výrazně zadlužila, takže se nyní potýká s finančními problémy.
24.srpen 2009