Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Spolumajitel Primy Zach kupuje rádia

Skupina GES Group Holding Ivana Zacha, poloviční vlastník televize Prima, chce koupit firmy MII Praha a Radio Investments.

Pod ně spadají Radio Country a pražské Radio 1 (v něm 10 % držela Lenka Wienerová), respektive síť rádií Kiss a Beat a stanice Spin. Zach už vlastní většinu v síti rádií Hey (menšinovým vlastníkem je Radim Pařízek, provozovatel televizní digitální sítě 4 a televize Pohoda).

Společnost MII Praha dosud kontrolovala americká Metro Radio International (84 %) a podnikatelé Pavel Ťahan (7,5 %) a Radovan Vaškovič (7,5 %). Firma Radio Investments patřila stejnojmenné nizozemské firmě (85 %) a Ťahanovi s Vaškovičem (po 7,5 %).

Akvizicí se podle ČTK zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, jak vyplývá z informací na jeho webu. Úřad zahájil správní řízení v polovině loňského prosince, informaci o tom zveřejnil až začátkem ledna. Úřad se bude zabývat rozhlasovým vysílání a poskytováním reklamního prostoru v médiích. Rozhodnout by měl ještě v lednu.

Návrh na povolení fúze na antimonopolní úřad poslala akciová společnost Radio United, která patří do skupiny GES Group Holding se sídlem v nizozemském Amsterdamu. MII Praha a Radio Investments chce Zach kontrolovat výlučně přes pražské firmy Radio Alfa a Radio Beta.

14.leden 2013