Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Spyker obnovil nabídku na koupi Saabu

Nizozemský výrobce luxusních vozů Spyker Cars předložil americké skupině General Motors novou nabídku na koupi švédského Saabu.

Nový návrh má podle sdělení Spyker řešit většinu sporných otázek, kvůli nimž předešlá jednání selhala. GM v pátek po krachu rozhovorů se Spyker Cars oznámila, že aktivity Saabu postupně ukončí.
 
Spyker uvedla, že předložila nový návrh s 11 body, které mají řešit námitky GM. "Podnikli jsme všechno pro to, abychom vyřešili otázky, které bránily tuto záležitost uzavřít, a požádali jsme GM a všechny další zúčastněné strany, aby tuto nabídku seriózně zvážily," uvedl šéf Spyker Cars Victor Muller. Evropská divize GM nebyla zatím agenturám s komentářem k dispozici. 

    Nová nabídka podle firmy například odstraňuje požadavek na to, aby Evropská investiční banka schválila Saabu půjčku do konce roku. Muller vyjádřil přesvědčení, že návrh odstraní překážky k dohodě a umožní ji uzavřít do termínu, který GM stanovila na 31. prosince. Nabídka Spyker byla platná do večera 21. prosince.
1.leden 2010