Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Štajf si brousí zuby na Monte Carlo

Známý jezdec a motoristický novinář Vojtěch Štajf se po loňské účasti na Dakaru hodlá za týden zůčastnit Rallye Monte Carlo. „Hledali jsme nějaký blízký závod na kterém se nemusí měnit pneumatiky a volba padla na Monako,“ řekl našemu portálu Štajf s tím, že budou společně s Marcelou Dolečkovou na sedadle spolujezdce tradičně sedlat Subaru Impreza WRX STI.

Bílomodročerný hatchback Subaru Impreza WRX STI, který se v průběhu uplynulé sezóny podařilo přivést do formy, se tak za pár dní objeví ve startovní listině 78.ročníku nejstarší automobilové soutěže světa, Rallye Monte Carlo. „Myšlenka naší účasti na ´Monte´ má prapůvod už na podzimní Bohemii,“ vysvětluje Vojtěch Štajf.
 
„Tam jsme počítali s těžkými podmínkami a patřičně se na ně připravili. Sněhová kalamita pak ale mladoboleslavské pořadatele donutila zkrátit původní trať na minimum a my naší kvalitní zimní výbavu téměř nevyužili. No a protože jsme se letos s Alešem Lopraisem domluvili, že Dakar vynechám, chtěl jsem v lednovém termínu startovat na rakouské zimní Jänner Rallye. Ani to se ale nepoštěstilo a už poslanou přihlášku nám pořadatelé vrátili s tím, že letošní ročník soutěže bohužel nemohou vůbec uspořádat.
 
No a tak, řečeno s velikou nadsázkou, nám nezbylo nic jiného, než se přihlásit na Rallye Monte Carlo. Takhle to popisuji samozřejmě v legraci, vždyť start na ´Monte´ byl pro mne vždycky jedním z velkých soutěžáckých snů,“ uvedl Vojta Štajf.
23.leden 2010