Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Štajf ukázal nové soutěžní auto na Strahově

Závodník a novinář Vojtěch Štajf se před zahájením TipCars Pražského Rallysprintu pochlubil na tiskovce novým vozem ve stáji Racing 21 a také novou navigátorkou.

Vojta Štajf na tiskové konferenci před pražským závodem odhalil nový Volkswagen Polo GTI R5 a také prezentoval plány týmu pro sezónu 2019. Do něj na nedávné rallye v Kataru, kterou posádka vyhrála, zapadla nová navigátorka, která nahradila Marcelu Ehlovou.

Polo GTI R5 je zapůjčené od týmu Baumschlager Rallye & Racing. Zároveň na týmové tiskové konferenci oznámil Racing 21 nasazení tohoto unikátního vozu z dílen Volkswagen Motorsport pro sezónu Mistrovství České republiky 2019 v automobilových soutěžích.

 

A jak v Praze? Posádka týmu Racing 21 Vojtěch Štajf – Karel Janeček přišla o vítězství v XXIV. TipCars Pražský Rallysprint na poslední rychlostní zkoušce, a nakonec závod dokončila na pátém místě celkové klasifikace.

Tradičně velmi populární soutěž TipCars Pražský Rallysprint se šesti rychlostními zkouškami, uzavírající každoročně sezónu českých automobilových soutěží, se konala o prvním prosincovém dni na území hlavního města Prahy.

 

Zdroj: TK Racing 21, Erich Handl, Strahov
3.prosinec 2018