Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Startuje II. etapa vzdělávání pedagogů

Zástupci Roberta Bosche, Škody Auto, Scanie CZ a jednotlivých krajů ČR podepsali v Mladé Boleslavi ve středu 8. 4. 2009 dohodu o spolupráci při realizaci druhého Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků.
 
Karel Beránek, Mladá Boleslav
 
Během následujících tří let vyškolí partneři tohoto projektu v rámci šesti týdenních seminářů 28 lektorů, reprezentantů 14 krajů, resp. vybraných krajských škol a ti se pak stanou školiteli dalších pedagogů ve svých regionech. Tím bude zajištěn rychlejší přenos nejnovějších informací do odborného školství a zajistí se tak kvalitnější studium nových automechaniků.
 
Úspěšný projekt byl v České republice spuštěn poprvé v roce 2005 jako v druhé zemi po Německu. V první vlně tak Bosch a Škoda Auto během tří let na vlastní náklady proškolily celkem 1618 pedagogů v šesti základních tématech. Průběžnými školeními na nejmodernějších přístrojích reaguje projekt na velmi rychlý vývoj techniky v automobilovém průmyslu. Do druhé vlny přistoupila firma Scania, která vhodně doplňuje školení o témata zaměřená na nákladní automobily.

20.duben 2009