Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Stát posvětil spojení distributorů Hyundai

Výrobce automobilů Hyundai může převzít distributory svých vozů na českém trhu. Spojení schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Podle antimonopolního úřadu nepřesáhne tržní podíl spojujících se firem v oblasti velkodistribuce osobních automobilů deseti procent. Rozhodnutí o sloučení firem Hyundai Auto Czech, Hyundai Motor CZ a Hyundai Motor SK ještě nenabylo právní moci, uvedl úřad v tiskové zprávě.

Hyundai Auto Czech je součástí mezinárodní skupiny, v jejímž čele stojí korejská společnost Hyundai Motor Company (HMC). Byla založena za účelem provozování distributorských sítí automobilů Hyundai a dosud fakticky nevyvíjela žádnou činnost.

Společnosti Hyundai Motor CZ a Hyundai Motor SK patří do skupiny ovládané nizozemskou společností Autobinck Beheer NV. Obě společnosti působí jako generální distributoři vozidel značky Hyundai, komponentů, originálních dílů a příslušenství značky Hyundai, kteří nakupují výrobky od výrobce a prodávají je koncovým distributorům.
 

Ve velkodistribuci náhradních dílů značky Hyundai má společnost Hyundai Motor CZ v Česku tržní podíl dosahující desítek procent. Žádná ze společností skupiny HMC však v uvedené oblasti v Česku nepůsobí a nedojde tedy ke zvýšení podílu na trhu, zdůvodnil úřad své rozhodnutí.
 

3.srpen 2008