Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Stát povolil fúzi BTV Plast s Benson Oak

Společnost Benson Oak Capital může koupit jabloneckého výrobce plastů BTV Plast. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), nepoškodí trh.

BTV Plast, významný dodavatel plastových dílů pro automobilový průmysl, by se měl podle dřívějších informací spojit s firmou Plastkov, kterou Benson Oak finančníka Gabriela Eichlera koupil už loni. 

    
Spojením firem, které mají podobný výrobní program, vznikne největší výrobce těchto součástí pro automobilový průmysl v Česku. Jejich roční obrat by měl dosáhnout zhruba 1,7 miliardy korun. Server iDnes.cz v minulosti uvedl, že Eichler by mohl za BTV Plast zaplatit kolem 100 milionů korun. 
 
    "Na trhu prodeje plastových dílů je vznik soutěžních problémů nepravděpodobný, neboť se mimo jiné jedná o nabídkové trhy, kde si zákazník vybírá z většího počtu dodavatelů. Odběratelé těchto dílů navíc disponují značnou hospodářskou a finanční silou," uvedl ÚOHS.
 
    Společnost BTV Plast vyrábí v závodech v Jablonci nad Nisou a v Havlíčkově Brodě například kryty disků kol, lapače nečistot nebo lišty pro automobilky jako Škoda, Volkswagen nebo TPCA.
2.leden 2009