Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Středoevropskou Scanii povede Hornig

Novým generálním ředitelem značky Scania v ČR na Slovensku a v Maďarsku se stal dosavadní ředitel prodeje firmy pro Německo a Rakousko Peter Hornig (54). Ve funkci ředitele středoevropského regionu vystřídal Bengta Thorssona, který na této pozici působil od května 2004. Firma to uvedla v tiskové zprávě.
 
Hornig od roku 1981 pracoval ve společnosti Mercedes Benz, kde nastoupil na pozici prodejce. V této firmě působil na různých pozicích až do roku 1995. Následně přešel do společnosti Scania Deutschland, kde nejprve zastával funkci obchodního ředitele a poté byl jmenován ředitelem prodeje nákladních vozidel pro Německo a Rakousko.
    Dosavadní ředitel tuzemské pobočky Thorsson bude nově zastávat funkci výkonného ředitele Scania regionu severní Evropa, který zahrnuje skandinávské země, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Pobaltí a středoevropský region.
    Scania Czech Republic je dceřinou společností švédské firmy Scania CV AB a loni v Česku prodala 1425 nákladních vozidel. Společně s nezávislými dealery pracuje pro Scania CZ 539 zaměstnanců.
22.květen 2008