Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Studenti a Visteon představí návrhy světlometů

Ve čtvrtek 8. března proběhne v prostorách pražského Design centra ČR vernisáž výstavy LIGHT STYLE. Budou zde prezentovány designérské studie automobilových světlometů, které vznikly ve spolupráci s firmou Visteon Autopal.

Studie vnikly v průběhu klauzurních úkolů v Ateliéru designu výrobků na VŠUP. LIGHT STYLE projekt je spojením klauzurních úkolů studentů designu se samotným vývojem firmy Visteon Autopal a možností prezentace jednotlivce v profesionálním prostředí transportdesignu. Projekt LIGHT STYLE byl od počátku koncipován jako kolekce návrhů světlometů s přesahem do blízké budoucnosti. Firma Visteon poskytovala odborné zázemí a technické podklady.
Modely světlometů jsou vyrobeny ze sádry či plastických hmot. Plakáty pak prezentují vývoj celého projektu i jednotlivé funkce světla a jejich aplikaci na zvolený typ automobilu.
Každý ze čtrnácti vystavených návrhů představuje zcela odlišný přístup k designu světlometů, liší se nejen konstrukčně a formálně, ale i svou filozofií. Při závěrečném hodnocení se konstruktéři firmy rozhodli vybraná řešení zkoumat i nadále přímo v úzké spolupráci se studenty.

 

15.březen 2007