Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Studenti představili v TPCA výsledky své práce

TPCA poskytuje studentům vyšších odborných a vysokých škol cennou příležitost absolvovat stáž nebo napsat diplomovou práci, a seznámit se tak s výrobním prostředím automobilky. Tento týden dva studenti představili vedení automobilky výsledky své práce.

 

První úspěšně absolvoval svou stáž v oddělení Řízení výroby, druhý obhajoval diplomovou práci na téma „Implementace obrušovaček svářecích hrotů automatické linky svařovny". V uplynulém roce program využilo deset stážistů a šest diplomantů. Tři z nich se již stali zaměstnanci TPCA.

 

Kromě toho, že se studenti seznámí s moderní výrobou TPCA vycházející z výrobního systému Toyoty, mají možnost podílet se na řešení konkrétních problémů na pracovišti.  „Naším cílem je přispět k jejich odbornému rozvoji jak prakticky, tak i v oblasti teorie. Na závěr studenti prezentují své práce před vedením firmy i školy,“  říká Vadim Petrov, ředitel lidských zdrojů v TPCA.

 

Studenti pozitivně hodnotí také fakt, že stáž v TPCA je ohodnocena. Automobilka se stážistou uzavírá pracovní poměr nebo dohodou o pracovní činnosti. Stážista projde standardním vstupním školením a absolvuje i unikátní školení vycházející z know-how mateřských společností. Další výhodou je, že automobilka sama nabízí témata diplomových prací. Studenti vysokých škol konzultují své práce s odborníky z TPCA. Pro příští rok vypsala TPCA osmnáct témat. Jedním z nich je například „Použití alternativních zdrojů energie v TPCA“.

 

TPCA podporuje technické vzdělávání i finančně. V letošním ročníku grantového programu Partnerství pro Kolínsko rozdělila na projekty v regionu 2 250 000 korun. Jedním z podpořených projektů je například modernizace odborné učebny robotiky v SOŠ informatiky a spojů v Kolíně. Příspěvek získaly také VOŠ, SPŠ a Jazyková škola v Kutné Hoře a SPŠ strojírenská a Jazyková škola v Kolíně, obě na vybavení multimediální učebny.

 

8.září 2008