Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Superb bude začínat na 600 tisících korunách

Škodovka bude základní verzi nového superbu prodávat za 599.900 korun, což je o 20.000 korun méně, než firma oznámila v Ženevě.
 
"Původně stanovená cena vycházela z kalkulace před zhruba půl rokem. Nyní se koruna ustálila, proto došlo k této finalizaci ceny, která se již nezmění," vysvětlil mluvčí Evžen Krauskopf. Za nejnižší cenu si zájemci pořídí verzi s benzinovým motorem o objemu 1,4 litru a výkonu 92 kW. Prodávat se začne v druhé polovině června, kdy si jej budou moci koupit také zákazníci v Německu.
 
Oficiální ceny dalších verzí superbu ještě automobilka nezveřejnila. "Vydáme je až se zavedením modelu na trh," podotkl mluvčí. Podle neoficiálních informací by však měl být dvoulitrový turbodiesel s výkonem 125 kW a v nejlepší výbavě k dostání za zhruba 920.000 korun. Zatím se ovšem neví, za kolik bude automobilka prodávat šestiválec o objemu 3,6 litru a výkonu 191 kW, který by měl konkurovat vozům, jako jsou Ford Mondeo, VW Passat, Mercedes E nebo Audi A6.
    Stará verze superbu, jíž se prodalo od zavedení na trh zhruba 130.000 kusů, se přestala definitivně vyrábět v březnu. Všechny linky přešly na výrobu nového modelu. Automobilka prodávala zhruba 20.000 kusů staré verze ročně, prodej nové verze by měl být až dvojnásobný.
24.květen 2008