Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Suzuki má nové SX 4

Japonská Suzuki oznámila na tiskové konferenci na Jílovišti příchod další generace crossoveru SX4. Ceny začínají na 289 900 korunách.

Modernizace přichází po třech letech prodejně úspěšného působení na českém trhu. Nejzásadnější změny se odehrály především pod kapotou, a to u všech dosud nabízených pohonných jednotek. Inovované motory, splňující normu Euro 5, prý dosahují výrazně lepších hodnot než jejich předchůdci. Zajímavé jsou především údaje o vyšším výkonu a vyšším krouticím momentu, nižší spotřebě paliva a nižších emisních hodnotách. Nejpůsobivější jsou hodnoty u nového benzinového motoru o objemu 1,5 VVT (nově s variabilním časováním ventilů), u něhož klesly emise na 139 g/km a kombinovaná spotřeba činí 6,1 l/100 km.
 
Nový interiér přináší přehlednější uspořádání přístrojového panelu s integrovaným digitálním informačním displejem, který nyní informuje například o venkovní teplotě, průměrné a okamžité spotřebě či dojezdu. Zcela nový je také ovládací panel topení-klimatizace. Další inovace v interiéru jsou například polstrované loketní opěrky ve dveřích, chromovaná držadla dveří pro nejvyšší výbavu GLX a centrální reproduktor na palubní desce. Nejvyšší úroveň výbavy nabízí rovněž startovací systém bez klíčků a další prvky.
22.říjen 2009