Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Suzuki měla premiéru nového S-Crossu

Suzuki sezvala 25. listopadu novináře na online světovou premiéru nového SUV S-Cross. Vůz nabízí nový design, motor 1,4 Boosterjet s mild hybridem a pohon všech kol. Česká cena začíná na 533 900 korunách.

Nový S-Cross charakterizuje leskle černá maska chladiče podpořená ostře řezanými LED světlomety. Zadní partie s LED světly jsou provedeny v obdobném duchu.

Hranaté lemy blatníků doplněné o stříbrné ozdobné prvky na předním a zadním nárazníku dávají zřetelně najevo povahu SUV.

Interiér pojme pět dospělých pasažérů, k tomu lze připočíst variabilní prostor pro 430 litrů zavazadel.

Motor 1.4 BoosterJet s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem doplnil  48V mild-hybridní systém SHVS.

Pohon všech kol AllGrip Select, 9palcový dotykový displej a celá řada pokročilých asistenčních systémů se starají o komfort jízdy.or 1.4

BoosterJet K14D

O pohon S-CROSSU se stará 1.4 BoosterJet s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem. Mezichladič stlačeného
vzduchu zvyšuje točivý moment v nízkých otáčkách. Přímé vstřikování  benzinu optimalizuje množství, načasování a tlak vstřikovaného paliva.

Účinnost spalování dále zvyšují elektricky ovládané variabilní časování ventilů (VVT), chlazená recirkulace výfukových plynů (EGR)
a vysoký kompresní poměr.

48V mild-hybridní systém SHVS

Nový S-CROSS je standardně vybaven 48V mild-hybridním  systémem SHVS. Za běžných jízdních podmínek systém snížením točivého momentu spalovacího motoru, které se kompenzuje zapojením elektromotoru, šetří palivo.

Když je potřeba zrychlovat, funkce elektrického navýšení točivého momentu a podpory při akceleraci zlepšují odezvu, vyhlazují reakce a přidávají dodatečný točivý moment.

AllGrip Select

Čtyři snadno volitelné jízdní režimy (Auto, Sport, Snow a Lock) dávají možnost přepnout systém pohonu všech kol do nastavení, které nejlépe odpovídá aktuální situaci.

Zdroj: Suzuki
26.listopad 2021