Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Suzuki ukázala Swift Sport v Claře Futuře

Ředitel Suzuki ČR Václav Lula uspořádal 11. dubna novinářské jízdy s třetí generací Swiftu Sport v Dolních Břežanech. Premiéru vozu hostily prostory Chateau Clara Futura.

Novináři měli možnost vůz vyzkoušet na uzavřené trati i v běžném provozu.

„V aktuální třetí generaci je Swift Sport nabízen pouze jako pětidveřový hatchback. Od běžného swiftu se liší specifickým designem masky chladiče a předního nárazníku, aerodynamickým spoilerem pod nárazníkem, nástavců prahů, zadního difuzoru a střešního křídla. K tomu lze připočíst kanárkovou žlutou barvu Champion Yellow,“ přiblížil vůz Lula.

Díky nové podvozkové platformě je hmotnost ve srovnání s předchozím Swiftem Sport nižší o 80 kg a dostala se tak pod jednu tunu na úroveň 975 kg. Zároveň narostla tuhost. Podvozek má vpředu zavěšení MacPherson, vzadu pak jednoduchou torzní tyč. Atmosférický motor 1,6 nahradil pod kapotou agregát 1,4 Boosterjet.

 

„Výbava základní verze s cenou 479 900 Kč už zahrnuje všechny myslitelné asistenty řízení. Řadu konkurentů koupíte levněji, ovšem s menší výbavou. Do Swiftu patří do ní mimo jiné LED světlomety, vyhřívání předních sedadel, bezklíčové odemykání a startování tlačítkem, automatická klimatizace a paleta asistenčních a bezpečnostních systémů. Kdybyste si přesně stejnou výbavu dali do konkurenčních vozů, tak se třeba u Corsy GSi dostanete na 546 800 Kč, u Pola GTi na 611 800 Kč a u Fiatu Abarth 595 na 600 500 Kč,“ upřesnil Lula.

Zdroj: TK Suzuki, Erich Handl, Clara Futura
12.duben 2019