Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Flotilu Svazu lyžařů letos zajistí Audi a AutoPalace

Do zimní sezony 2022/2023 půjde Svaz lyžařů ČR se dvěma novými hlavními partnery. Mobilitu reprezentantů a realizačních týmů zajistí společnosti Audi a AutoPalace Group. Ty poskytnou novou flotilu složenou z osobních i užitkových vozů.

„Toto partnerství je pro nás klíčové a velmi si ho vážíme. Naši sportovci i jejich realizační týmy tráví přejezdy na místa závodů a tréninků velké množství času, v autě musí absolvovat tisíce kilometrů. Využívají různé typy vozů, osobní i užitkové, zásadní je přitom komfort, bezpečnost a spolehlivost. Přesně to nám partnerství s Audi a AutoPalace přináší. Navíc Audi dlouhodobě k lyžování patří. Je partnerem alpských disciplín v rámci Mezinárodní lyžařské federace i řady zahraničních svazů a sportovců. Je skvělé, že po nějaké době to bude teď opět stoprocentně platit také pro české lyžování a snowboarding,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

František Švec

„Počínající spolupráce se Svazem lyžařů ČR je pro AutoPalace Group další formou podpory sportu a já jsem za to nesmírně rád. Lyžování patří k velmi oblíbeným sportovním aktivitám veřejnosti, což dnes můžeme hodnotit i z pozice aktivního partnera skiareálu Monínec. Vnímáme však velký zájem lidí také o lyžování jako profesionální sport, jehož popularitu představují mnohé nedávné úspěchy českých lyžařů v různých disciplínách, a to i na světové scéně. Jako významná automobilová skupina na trhu jsme se proto rozhodli pro spolupráci se Svazem lyžařů ČR formou poskytnutí dvaceti vozů značky Audi, která patří do našeho širokého portfolia nabízených značek na trhu v ČR a SR. Celosvětově je Audi s lyžováním velmi úzce propojeno a já jsem velmi potěšen, že se k tomuto silnému spojení přidává také značka AutoPalace. Pevně věřím, že skrze toto významné partnerství budeme schopni brzo oslovit i v komunitě lyžařů případné nové zákazníky hledající komplexní řešení své mobility,“ řekl František Švec, generální ředitel dealerské skupiny AutoPalace Group.

Marcel Archleb

„Velmi mě těší, že si Svaz lyžařů ČR, ve spolupráci s naším obchodním partnerem AutoPalace Group, vybral značku Audi. Zima a sníh jsou přirozeně spojeny s lyžováním, stejně jako Audi a pohon všech kol quattro. Audi je se zimními sporty spojeno jak na globální, tak i lokální úrovni. Spolupráce se Svazem lyžařů ČR přirozeně navazuje na naše stávající aktivity „home of quattro” ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a tamním hotelem Savoy. Čeští lyžaři ukázali, že s houževnatostí dokáží prorazit mezi nejlepší i na mezinárodní scéně a věřím, že nové vozy Audi ji pomohou k dalším úspěchům,” uvedl Marcel Archleb, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Světový pohár ve Špindlerově Mlýně

Elitní alpské lyžařky se po čtyřech letech vrátí do České republiky. Světový pohár ve slalomu a obřím slalomu přivítá Špindlerův Mlýn o víkendu 28. a 29. ledna 2023. Na startu by se měly představit dvě největší aktuální hvězdy technických disciplín Slovenka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová, které si rozdělily triumfy na posledním podniku v kr

S novým vedením, silnými partnery a ambicemi být úspěšní na sportovním poli i jako jedna z nejvýznamnějších sportovních organizací v tuzemsku vstupuje Svaz lyžařů České republiky do zimní sezony 2022/2023. V ní mimo jiné znovu po čtyřech letech přivítá podnik Světového poháru alpských lyžařek, které ve Špindlerově Mlýně budou na konci ledna závodit ve slalomu a obřím slalomu.

Od poloviny května stojí v čele nejstaršího lyžařského svazu na světě úspěšný sportovní manažer David Trávníček. Ten v pozici prezidenta Svazu lyžařů ČR nahradil odstoupivšího Lukáše Heřmanského. „Na komplexní hodnocení mého působení na svazu je zatím příliš brzy. Nicméně věřím, že jsme nastartovali procesy, které povedou k jeho prospěchu. Cílem je, aby byl svaz efektivnější, systematičtější a sebevědomě šel vstříc větší partnerské a finanční stabilitě,“ říká po necelých pěti měsících ve funkci.

Novým generálním sekretářem svazu se v září stal Jan Šindelář. Bývalý špičkový bobista, který se ještě letos představil na zimních olympijských hrách v čínském Pekingu, ve funkci nahradil Jakuba Čeřovského. „Děkuji vedení svazu za projevenou důvěru. Přicházím do prostředí, které mi není neznámé. Kromě kariéry aktivního sportovce jsem se v minulých letech na Českém svazu bobistů a skeletonistů spolupodílel na chodu sportovní organizace,“ říká Šindelář.

Zahraniční vrcholy sezony

Ve vrcholných mezinárodních závodech by v zimě mělo reprezentovat Českou republiku dohromady téměř sedm desítek reprezentantů napříč všemi lyžařskými a snowboardovými disciplínami, tedy v alpském lyžování, akrobatickém lyžování, běžeckém lyžování, snowboardingu, skoku na lyžích a severské kombinaci. Přibližně stejný počet bude závodit v juniorských kategoriích.

Kromě tradičního seriálu Světového poháru, který odstartuje freestylovými závody na lyžích i na snowboardu už 21. října ve švýcarském Churu, jsou na programu také tři světové šampionáty. Mistrovství světa v alpském lyžování hostí od 6. do 12. února francouzská střediska Courchevel a Méribel. Akrobatičtí lyžaři a snowboardisti budou o medaile bojovat v gruzínském Bakuriany od 19. února do 5. března a šampionát v klasickém lyžování proběhne od 21. února do 5. března ve slovinské Planici.

Oslavy 120. výročí založení

Příští rok si Svaz lyžařů ČR připomene také jedno významné jubileum. Od jeho založení uplyne na podzim 120 let, díky čemuž se pyšní přízviskem nejstaršího národního lyžařského svazu na světě.

„Jako svaz můžeme být hrdí na to, jak bohatou a úspěšnou máme historii. Chceme, aby toto významné výročí bylo vidět nejen 21. listopadu, kdy byl svaz v roce 1903 založen, ale v průběhu celého roku. Plánujeme řadu akcí a projektů, které budou odkazovat k ohromné tradici, úspěchům a stěžejním osobnostem, jež se zasloužily o vývoj lyžování a snowboardingu na našem území,“ řekl Šindelář.

Ve Špindlu bude možná opět k vidění k vidění Ondřej Bank

Zdroj: Vizus, Tomáš Vaněk
5.říjen 2022