Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Cílem spolupráce města Tábor a energetické společnost E.ON je vybudovat město, které chytře, smysluplně a šetrně využívá moderní technologie s cílem zlepšit životní prostředí i kvalitu života místních obyvatel.

„V rámci projektu chytrého města budeme hledat cesty, jak snížit spotřebu energií a zlepšit ochranu životního prostředí. Jednou z cest je například zefektivnění veřejného osvětlení nebo další rozvoj alternativních pohonů v rámci městského vozového parku,“ vysvětluje Michael Fehn, předseda představenstva E.ON Czech Holding AG.

Memorandum o projektu takzvaného Smart City podepsal starosta města Tábor, Ing. Jiří Fišer, a předseda představenstva E.ON Czech Holding AG, pan Michael Fehn, při příležitosti slavnostního vyhlášení vítězů soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. „Naším cílem je dosáhnout efektivní spolupráce na úsporách nejen s představiteli města, ale také s místními občany, akademickou sférou nebo podnikatelskými subjekty v regionu,“ upřesňuje Michael Fehn.

Mimořádného ocenění se v rámci soutěže E.ON Energy Globe Award ČR dočkala také Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor, která byla oceněna za projekt studentských elektromobilů. Žákům této střední školy se za podpory učitelů podařilo vymyslet a postavit elektrickou tříkolku s dvěma motory, poháněnou celkem čtyřmi bateriemi. Autoři projektu za to od společnosti E.ON obdrželi víkendový pobyt na Lipně.

eon_logo
Zdroj: Medea
30.prosinec 2015