Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Takatě klesl prodej o pětinu na 1,5 mld Kč

Takata-Petri Parts, která v Dolní Kalné a Rtyni v Podkrkonoší na Trutnovsku vyrábí díly pro automobily, loni klesl prodej o 22 procent na 1,47 miliardy korun.

Zisk se firmě snížil o třetinu na 77 milionů korun. Výsledky se týkají hospodářského roku trvajícího od dubna 2006 do konce března 2007. Společnost to uvedla ve výroční zprávě, kterou založila do Sbírky listin hradeckého krajského soudu.Takata-Petri Parts vyrábí airbagy, kabelové svazky a elektronické kontaktní jednotky volantů. Hlavní příčinou loňského poklesu produkce bylo ukončení výroby jednoho typu kontaktních jednotek pro společnost Valeo. Snížil se také prodej u některých typů airbagů, uvedla firma. Snížení výroby se odrazilo v poklesu počtu zaměstnanců z 540 na 504 osob. 
Takata-Petri Parts, která na Trutnovsku podniká od roku 1992, je součástí japonské společnosti Takata. Celosvětově působí v 16 zemích a zaměstnává asi 36.000 lidí. V hradeckém kraji patří Takata-Petri Parts k významným výrobcům autodílů. Dalšími velkými výrobci autodílů v regionu jsou zejména firmy Continental Teves a Ronal CR v Jičíně, Federal-Mogul Friction Products v Kostelci nad Orlicí a FAB v Rychnově nad Kněžnou.
13.únor 2008