Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Také Škoda láká tisíce vozů do servisu

MLADÁ BOLESLAV – Portál Týden.cz upozornil na údajný recall Škody Auto. Do servisu prý budou muset tisíce majitelů modelu Yeti.

Majitelé vozů Yeti jsou zváni kvůli úpravě software řídící jednotky, která je může někdy trochu zaskočit zprávou o stavu osvětlení či výkonem rádia. "Jde pouze o jednoduchou úpravu," zdůraznil mluvčí automobilky Evžen Krauskopf na dotaz on-line deníku TÝDEN.CZ.

"Zákazníkům nehrozí žádné nebezpečí," dodává zástupce Škody Auto, která se tento měsíc radovala z toho, že její Yeti zvítězil v anketě Auto roku, kterou pořádá domácí Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Výše zmíněné drobnosti jsou nyní podle mluvčího Krauskopfa "řešeny standardně takzvanou dílenskou akcí v rámci servisních prohlídek".

Čísla nejsou ale malá. V případě rozsvícení světelné kontrolky, přestože všechny žárovky jsou v pořádku, se podle mluvčího jedná celosvětově o 9409 vozů vyrobených v květnu až listopadu 2009, V případě "chybné paměti nastavení hlasitosti u rádia" Swing jde o číslo nižší – celosvětově o 3986 vozů vyrobených ve stejné době. Náklady na celou úpravu nese Škoda Auto, zdůrazňuje firma.

11.únor 2010