Kategorie
Značky
Regiony
 
 

TATRA má dohodu s NAVISTAR Defense

Společnost TATRA oznámila podepsání dohody se světovým výrobcem vojenských vozidel společností Navistar Defense, LLC. Tato firma má své sídlo ve Spojených státech.

Uzavřená dohoda vyzývá společnosti TATRA a Navistar Defense, což je vojenská část globálního výrobce nákladních vozů společnosti Navistar, Inc., aby společně vyvinuly a uvedly na trh novou řadu terénních nákladních vozů Class 8, v nichž budou používány motory a komponenty Navistar v kombinaci s unikátním a ověřeným podvozkem a systémem zavěšení a odpružení náprav společnosti TATRA. Tyto vozy budou prodávány v součinnosti se společností Navistar Defense na všech trzích Severní Ameriky, což rovněž zahrnuje všechny vojenské složky Spojených států a veškeré zahraniční vojenské obchody financované vládou Spojených států po celém světě.
 
Ronald Adams, předseda představenstva a generální ředitel společnosti TATRA uvedl: „Tatra je touto strategickou aliancí se společností Navistar Defense skutečně nadšená. Navistar je významnou firmou s ověřenou a úspěšnou pověstí a velmi kvalitním týmem profesionálů pokrývajícím všechny disciplíny výroby i obchodování s nákladními vozy. S jistotou očekáváme, že prostřednictvím této aliance se podíl společnosti Tatra na vojenském trhu Severní Ameriky i tržby společnosti Tatra získané z této nové spolupráce významně zvětší.“  Celkové výdaje na vojenský materiál v Severní Americe představují více než 50 % celkových ročních vojenských výdajů na celém světě.
 
Tato smlouva rovněž umožňuje společnosti Tatra nakupovat díly a komponenty pro tatrovácké nákladní vozy určené pro trhy mimo Severní Ameriku prostřednictvím silné globální sítě dodavatelů společnosti Navistar. Ronald Adams dále řekl: „Jsem obzvláště nadšen příležitostí napojit se na obrovskou dodavatelskou základnu společnosti Navistar. To nám poskytne vynikající způsob ke snížení materiálových nákladů na všechny vozy Tatra, což následovněumožní Tatře uvádět své výrobky za konkurenčnější ceny jak na nových, tak na stávajících trzích.“ Tatra a Navistar se rovněž dohodly společně uvádět na trh a prodávat nákladní vozy Navistar-TATRA na svých stávajících trzích po celém světě.
 
„Toto je možná nejdůležitější strategická smlouva za posledních 20 let existence Tatry,“ řekl závěrem Ronald Adams, „neboť souběžně pomáhá splnit naše dva základní cíle pro dosažení úspěchu – zvýšené tržby a nižší náklady.“
 
Společnost Navistar má své sídlo blízko Chicaga ve státe Illinois. Tato společnost je kótovaná na burze v New Yorku jako firma, jejíž tržby přesáhly za loňský fiskální rok 14 miliard amerických dolarů. V roce 2008 společnost vyrobila 102 000 nákladních vozů a 345 500 motorů. Podíl společnosti Navistar na trhu s nákladními vozy ve Spojených státech a Kanadě činí 30,8 %.
 
Archie Massicotte, prezident společnosti Navistar Defense, k uzavřené smlouvě uvedl: „Jsme přesvědčeni, že podvozek TATRA představuje nejvýkonnější systém zavěšení a odpružení náprav pro terénní použití ze všech dostupných podvozků na světě. Věříme, že spojení se společností TATRA prostřednictvím této dohody nám umožní nabízet našim vojenským zákazníkům řešení představující tu nejvyšší hodnotu a nejlepší výkon“.
12.říjen 2009