Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Tatra včera předváděla auta pro armádu

Na polygonu kopřivnické Tatry se včera proháněli novináři z celé republiky. Testovali nový vůz pro českou armádu. Šéf firmy Donald Adams přitom připustil, že auto může být vyrobeno z více zahraničních součástí, než firma původně slibovala vládě.

Vedení Tatry včera poprvé připustilo, že podíl zahraničních součástek v chystaném nákladním voze TATRA T810 pro českou armádu může dosáhnout až 30 procent. Přibližně 79 procent sice skutečně dodají české společnosti, Tatra ale nemůže vědět, jestli tyto firmy nemají další subdodavatele ze zahraničí. Tatra přitom získala státní zakázku na dodávku 556 vozů za 2,6 miliardy hlavně proto, že vláda chtěla podpořit český průmysl.
    Postupem Tatry je rozhořčena hlavně Praga Hostivař, která měla podle svého vyjádření dodávat do automobilu převodovky a nápravy. Svůj spor s Tatrou předala k řešení arbitrážnímu soudu. “Praga nám dodala několik náprav, ale s jejich kvalitou jsme nebyli spokojeni. Žádný další kontrakt mezi naší firmou a Pragou neexistuje, takže se arbitráže neobáváme,” řekl Adams. Praga tvrdí, že vinu za opoždění jejich zkušebních dodávek nese Tatra, která měnila své požadavky a dodávala nekvalitní polotovary.

Prvních šest testovacích vozů má Tatra předat armádě do 15. června.

10.červen 2007