Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Technologické inovace Porsche slaví 90 let

Porsche vyrábí sportovní vozy již více než sedmdesát let. Technologické inovace pod vlajkou Porsche ale sahají mnohem dál do minulosti: Ferdinand Porsche svou konstrukční kancelář ve Stuttgartu založil a nechal zapsat do obchodního rejstříku už 25. dubna 1931.

Od té doby je jméno Porsche úzce spjato s vývojářskými projekty pro zákazníky. Na tradici vývojářských služeb v současné době úspěšně navazuje svými inovativními řešeními a vysokou kompetencí v oblasti digitalizace Porsche Engineering, stoprocentní dceřiná společnost Porsche AG.

Ve firmě Porsche jsou na objednávku zákazníků iniciovány technologické inovace už 90 let. V tom, co Ferdinand Porsche začal svým projektem v podobě „lidového vozu“ (Volkswagen), dnes Porsche Engineering pokračuje jako samostatný právní subjekt a vyvíjí technologie pro inteligentní a síťově propojené vozidlo budoucnosti.

„Význam softwaru ve vozidle a v jeho okolí neustále roste,“ vysvětluje Dr. Michael Steiner, předseda představenstva pro oblast výzkumu a vývoje ve společnosti Porsche AG a zároveň předseda výboru společníků Porsche Engineering. „Velké umění dnes spočívá ve schopnosti kombinovat detailní znalosti o vozidlech s rozsáhlými softwarovými kompetencemi. V tom je Porsche Engineering profesionál a pro nás tudíž strategickým vývojářským partnerem nedozírné hodnoty,“ dodává Steiner.

Inženýři a softwaroví vývojáři analyzují globální a lokální trendy trhu, rozvíjejí technologie a metody a vnášejí impulsy do inovací, které pak uplatňují pro své zákazníky v sériích.

„Díky tomu, že jsme se velice brzy začali zaobírat tématy, jako je elektromobilita a vysokonapěťové systémy, vysoce automatizované jízdní funkce, síťové propojení a umělá inteligence, jsme dnes schopni vyvíjet řešení pro nejrůznější možné požadavky mobility budoucnosti,“ doplňuje Dr. Peter Schäfer, předseda obchodního vedení společnosti Porsche Engineering. „Mezitím jsme se z konstrukční kanceláře vyvinuli v technologický podnik.“

Kvůli tomu společnost Porsche Engineering vybudovala mezinárodní sdružení, které má na pobočkách v Německu, České republice, Rumunsku, Itálii a Číně bezmála 1 500 zaměstnanců. Know-how této sítě nevyužívá zdaleka jen matka koncernu: Porsche Engineering coby strategický partner vyvíjí nové, průkopnické systémy a funkce i pro další značky koncernu Volkswagen, ostatní výrobce automobilů, dodavatele v automobilovém průmyslu a dokonce i podniky mimo odvětví automotive.

A tak jako před 90 lety stále platí: ten, kdo vyvíjí vizionářská řešení, musí být vždy o krok napřed. Ferdinand Porsche byl průkopníkem v oblasti mechanického vývoje nových vozidel a systémů vozidel. Porsche Engineering dnes kombinuje tuto tradici s fundovaným know-how z oblasti digitalizací. Třebaže současné možnosti jsou jiné než ty před 90 lety, vize „inovovat mobilitu budoucnosti“ zůstává netknutá.

Porsche Engineering

Porsche Engineering Group GmbH je mezinárodní technologický partner automobilového průmyslu. Tato dceřiná společnost Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG vyvíjí pro své zákazníky inteligentní a síťově propojené vozidlo budoucnosti – včetně funkcí a softwaru. Nejnovějším technologiím, například v oblasti vysoce automatizovaných jízdních funkcí, e-mobility a vysokonapěťových systémů, konektivity a umělé inteligence se věnuje kolem 1 500 inženýrů a softwarových vývojářů.

To oni přivádějí tradici konstrukční kanceláře, kterou v roce 1931 založil Ferdinand Porsche, do budoucnosti a vyvíjejí digitální technologie vozidel nové generace. Staví přitom na rozsáhlých odborných znalostech o vozidlech a zároveň digitálních a softwarových kompetencích.

Zdroj: Porsche Engineering, Libor Hlisnikovský
23.duben 2021