Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Tendr na policejní auta jde do finále

Tento pátek 11. dubna je možné naposledny vyzvednout dokumentaci pro výběrové řízení na 3500 policejních aut. Nabídky pak mají být podány do 25. dubna. Kdo se zatím přihlásil?

Státní zakázka na tři a půl tisíce aut pro českou policii vyvolala prudkou reakci automobilek. Do tendru se zatím s jistotou přihlásily čtyři značky – Škoda, Kia, Volkswagen a Audi. ,,Naše účast je jistá," řekl mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý deníku E15.  Firma je považována za jasného favorita. Letos prvně ale bude mít konkurenci. Dokumentaci už si vyzvedla i Kia. „Zadávací dokumentaci jsem si již osobně vyzvednul na Policii ČR. Velice přísný tendr není jen o dodávce vozidel, ale zahrnuje i další požadavky na dodavatele. Věřím, že je budeme schopni v plné míře splnit. V současné době se u nás v Kia Motors Czech zpracovávají podklady pro splnění podmínek dle zadávací dokumentace,“ řekl nám Jan Veselý, fleetový manažer značky.
 
O účasti v tendru uvažují podle informací našeho portálu také Ford, Citroën a Hyundai. „Musíme pečlivě prostudovat zadávací dokumentaci, zakázka takovéhoto rozsahu je zcela výjimečná, definitivní rozhodnutí o účasti padne tento týden,“ řekl Autodealers.cz František Neuman, obchodní ředitel Citroënu.
 
Zakázka policie dosahuje 1,47 miliardy korun. Konkurz byl vyhlášen v polovině března, kontrakt přitom zní na 3500 tisíc vozidel v předpokládané hodnotě 1,47 miliardy korun. Policie by již v tomto roce ráda dostala zhruba tisícovku vozů, z toho šest stovek v policejních barvách a zbytek v civilní úpravě, sdělil již dříve deníku E15 náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel.
 
Z dostupné zadávací dokumentace lze vyčíst, že zájemce musí poskytnout záruku ve výši 29 milionů korun, doložit pojištění odpovědnosti ve výši 50 milionů korun a prokázat průměrný roční obrat ve výši 1,4 miliardy korun. Kromě toho musí prokázat schopnost dodávat automobily v 50 až 100 kusových dodávkách a 14 autorizovaných servisů na územních obvodech krajské správy Policie ČR.
 
O výběrovém řízení přineseme podrobnější informace v časopise Automakers!
 
21.duben 2008