Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Thermolast investoval v Dětřichově

Předseda představenstva M.L.Moran Václav Novák

Zhruba 164 milionů korun investovala společnost Thermolast do vybudování nového výrobního závodu v Dětřichově na Liberecku. Podnik v něm nyní zaměstnává na výrobě plastových dílů pro automobily 130 pracovníků a dalších 40 lidí plánuje přijmout v příštích měsících.

V budoucnu by měl závod zaměstnávat až 200 lidí. Výrobce plastových součástí pro automobilový průmysl dosud podnikal v pronajatých prostorách, nevyhovovaly však záměrům nového vlastníka, kterým je už více než rok společnost M.L.Moran. Původně německý Thermolast získala společnost v konkurzu. Nejde přitom o poslední akvizici. “Naše současné záměry směřují především do automobilového průmyslu. V této oblasti připravujeme další investiční projekty,” řekl předseda představenstva M.L.Moran Václav Novák.
Thermolast byl založen v roce 1994 jako společnost s ručením omezením se stotisícovým základním kapitálem. Podnik vyrábí plastové součásti pro automobilky skupiny Volkswagen, Toyotu, Nissan či Daimler Chrysler. “Rádi bychom rozšířili výrobní záběr Thermolastu z dnes již tradiční plastikářské výroby pro automobilový průmysl například i do výroby plastových dílů pro elektro a další oblasti,” řekl Novák. V Dětřichově by tak podle něho mělo v budoucnu vzniknout i vlastní vývojové centrum.

25.červen 2007