Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších firem 4 automobilky

Magazín Time letos poprvé v rámci vydání Time100 zveřejnil také seznam 100 celosvětově nejvlivnějších společností. Na seznamu, který ale nemá číslované pořadí, se přitom objevily i čtyři automobilky.

Jednou z nich je americká společnost General Motors, která je zařazena do kategorie Titánů. Mimochodem Mary Barra, současná ředitelka GM, je vyfocena na titulce pro sekci Titánů za volantem elektrického pick-upu Hummer EV. Redaktoři Time pak GM vybrali zejména kvůli příspěvku automobilky s dlouhou tradicí při rozvoji a budování zelené budoucnosti, v čemž je srovnávána s Teslou.

Change of ownership at Opel/Vauxhall: PSA Group CEO, Carlos Tavares and GM CEO, Mary Barra at the press conference in Paris.

Právě Tesla je přitom druhou automobilkou na seznamu, zařazena je však do kategorie „Disruptors“ – což by se dalo přeložit možná jako „narušitelé“. Jedná se totiž o relativně velmi mladou automobilku, která však během své krátké existence dosáhla velkých úspěchů. Ostatně Tesla je jedním z klíčových popularizátorů elektrifikace automobilového průmyslu a její elektromobily patří celosvětově k nejprodávanějším. Ve stejné sekci se navíc objevuje ještě jedna společnost Elona Muska – vesmírná Space X.

Třetí na seznamu je nepřekvapivě automobilka Volkswagen, která byla zařazena do kategorie Lídrů. Toto zařazení si přitom německá automobilka měla vysloužit především svým předsevzetím stát se jedním z lídrů elektrifikace, což ostatně dokazuje postupným odkrýváním své elektrické modelové rodiny ID.

ID.3 and High Power Charging Station of IONITY

Překvapením je čínská BYD

Poslední automobilkou na seznamu je pro mnohé možná překvapivě čínská automobilka BYD Co. Ltd. Redaktoři ji zařadili do kategorie Inovátorů, což si měla vysloužit především svou globální snahou zpřístupnit elektromobilitu v různých podobách (a cenách).

Seznam 100 nejvlivnějších společností byl skládán z nominací napříč různými sektory, na jeho sestavování se pak podíleli nejen redaktoři Time, ale také dopisovatelé a průmysloví experti. Společnosti přitom byly hodnoceny na základě relevance, dopadu, inovací, vedení, ambicí a úspěchu.

Kompletní seznam 100 nejvlivnějších společností podle magazínu Time, včetně detailů k zařazení konkrétní společnosti, naleznete na webových stránkách magazínu.

29.duben 2021