Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Tomatex Otrokovice zvýšil tržby na 310 mil. Kč

Společnost Tomatex Otrokovice, která se zabývá hlavně výrobou textilních materiálů pro automobilový průmysl, v roce 2006 utržila za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb 310 milionů korun.

O rok dříve činily tržby 296,5 milionu. Zisk se snížil z předloňských 16,5 na 5,3 milionu korun. Podnik, jehož produkty nacházejí uplatnění také v obuvnickém a oděvním průmyslu, loni realizoval rozsáhlou reorganizaci, která byla spojena s pořízením nového průmyslového objektu s výrobní a skladovací plochou zhruba 6000 čtverečních metrů. Podle výroční zprávy to umožní kapacitně zvládnout nové projekty, zároveň se významně zvýší produktivita práce a klesnou náklady na skladování a logistiku.
Tomatex vznikl privatizací textilního závodu, který byl do roku 1991 součástí podniku Svit. Tomu odpovídal původní výrobní program, který byl zaměřen jen na výrobu obuvnických textilních materiálů. Od roku 1993 firma se svými výrobky postupně pronikala i do dalších průmyslových odvětví. Transformace skončila v roce 1999, kdy vznikla akciová společnost Tomatex Otrokovice. Podnik loni zaměstnával přes 150 pracovníků.

5.prosinec 2007