Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Továrna na mercedesy bude v Maďarsku

Německá automobilka Daimler si hledala místo pro novou továrnu mezi několika východoevropskými zeměmi, původně uvažovala i o České republice. Minulý týden se šéfové koncernu rozhodli pro Maďarsko.

Výrobce mercedesů investuje 800 milionů eur (více než 19 miliard Kč) do výstavby továrny na malé vozy ve městě Kecskemét asi 80 kilometrů jihovýchodně od Budapešti a vytvoří až 2500 nových pracovních příležitostí. Firma to oznámila minulou středu s tím, že rozšíří nabídku malých mercedesů na čtyři modely ze dvou. Dodala, že plánuje vyčlenit dalších 600 milionů eur na závod v německém městě Rastatt, který již vyrábí malé mercedesy třídy A a B.

Firma chce prostřednictví této továrny posílit konkurenceschopnost a získat přístup na nové trhy. Podle dřívějších zpráv médií zkoumala společnost rovněž možnost umístění nového závodu kromě Česka i v Polsku a Rumunsku. 

    "Mercedes nabídne v segmentu malých vozů ještě širší paletu vzrušujících luxusních automobilů s vysokou úrovní komfortu, bezpečnosti a celkové kvality, která je pro tuto značku charakteristická," řekl generální ředitel společnosti Dieter Zetsche. "Rozšířená výrobková řada nám navíc umožní oslovit nové skupiny spotřebitelů," dodal. 

    Žádné konkrétnější podrobnosti o nových modelech však společnost neposkytla. Spekuluje se například o malém sportovně-užitkovém automobilu, který by soupeřil s plánovaným modelem X1 německého konkurenta BMW, píše agentura Reuters.29.červen 2008