Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Toyota snižuje výrobní kapacity

Krize donutila Toyotu snížit výrobní kapacity ve světě o desetinu, tedy o milion vozů za rok. Kolínské TPCA se opatření nedotkne.

Toyota, největší světový výrobce, začala už dříve kvůli slabé poptávce a světové finanční krizi omezovat výrobu. Podnik ale ještě nevyhlásil, zda chystá permanentní vyřazení továrních kapacit. Mnoho výrobních linek ve světě stojí nebo nevyrábí na plnou kapacitu, protože se neví, do jaké míry se poptávka po krizi obnoví a jak si povedou General Motors a Chrysler po bankrotové reorganizaci. 

Zdroj uvedl, že se Toyota rozhodla na rok a půl zastavit výrobní linku v Japonsku, a to od příštího jara. Také uvažuje o odstavení jedné linky v britském závodě, řekl zdroj jako neveřejnou informaci. Toyota pouze uvedla, že tento měsíc rozhodne, zda vystoupí ze společného podniku NUMMI, který má s GM v Kalifornii. 

Tyto tři kroky by snížily světovou výrobní kapacitu Toyoty o 700.000 aut. Roční výrobní kapacita koncernu je kolem deseti milionů vozů. Nikkei sice napsal, že se Toyota chystá snížit výrobní potenciál na devět milionů aut, zdroj ale dodal, že o tak razantním kroku zatím nepadlo žádné rozhodnutí, napsala agentura Reuters.
5.září 2009