Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Toyota trojkou českého trhu

Toyota letos na českém trhu zažila nejúspěšnější měsíc ve své historii a s prodejem 930 osobních aut skončila v srpnu třetí na trhu. Dohromady s prodejem lehkých užitkových vozů patří Toyotě pátá příčka s tržním podílem 5,5 procent a s 988 registracemi.

„V srpnu se nám opravdu extrémně dařilo. Celkově jsme uzavřeli přes 1 100 nových zákaznických smluv, což je nejvíce za tento letní měsíc v historii a podobné to bylo i co do počtu registrací. Zákazníci pozitivně zareagovali především na naši akční nabídku a nabité tankovací karty ke každému novému vozu, kterými jsme v rámci kampaně „Počesku“ chtěli zákazníkům zpříjemnit cestování po ČR,“ uvedl generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Tradičně vysoký byl podíl prodávaných vozů s oblíbeným hybridním pohonem, který v osobních vozech přesahuje 40 procent. Ještě vyšší byl u značky Lexus, kde je už přes 90 %. I prémiový Lexus má za sebou úspěšný srpen, když v srpnu uzavřel smlouvy na téměř 40 vozů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejprodávanějším modelem byla v srpnu Toyota Corolla prodávaná ve třech karosářských provedeních a také hybridní verzi, následuje Yaris a trojici bestsellerů uzavírá SUV RAV4, která je rovněž oblíbená především jako hybrid.

Výborně se dařilo ale i užitkovým modelům. Od začátku roku je Toyota Proace Verso nejprodávanějším modelem v kategorii lehkých užitkových vozů střední kategorie a rovněž legendárnímu pick-upu Hilux patří prvenství ve své kategorii. Nezměnilo se na tom nic ani během měsíce srpna.

Zdroj: Toyota
22.září 2020