Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Toyotě se letos dařilo ve fleetových prodejích

Počet zákaznických objednávek české Toyoty vzrostl v letošním prvním pololetí o sedm procent na 5983 vozů. Celý trh přitom zaznamenal téměř desetiprocentní pokles. V samotném červnu objednávky u Toyoty vzrostly o pět procent na 895 vozů.

Toyotě se v letošním roce daří podle vyjádření importu zejména ve fleetovém prodeji, který se za první pololetí zvýšil oproti loňsku o 37 procent na 3224 nových objednávek. V kategorii lehkých užitkových vozů pak Toyota díky nabídce modelů Proace, Proace Verso a Hilux rostla o 64 procent na 955 nových objednávek.

„Značka Toyota v prvním pololetí pokračovala v růstu, za kterým stojí především široká nabídka letos uvedených nových modelů a stále rostoucí obliba hybridního pohonu, který tvoří již 40 procent našich prodejů,“ říká Jiří Maláček, Sales & Fleet Senior Manager Toyoty ČR.

Červnové výsledky registrací přinesly Toyotě 4,2procentní podíl na trhu, což znamená téměř 27procentní nárůst oproti červnu loňského roku. Podíl značky na českém trhu se pak za celé první pololetí zvýšil na 3,8 procenta.

Mezi privátními zákazníky si česká Toyota v registracích drží stabilní páté místo na trhu. V rámci firemní klientely své výsledky oproti loňskému pololetí zlepšila o více než 27 % a patří jí deváté místo. Napomáhají k tomu i registrace v segmentu lehkých užitkových vozů, které oproti loňsku vzrostly za první pololetí o 126,5 %.

Zdroj: TMCZ, Jitka Jechová
10.červenec 2019