Kategorie
Značky
Regiony
 
 

TPCA má nového prezidenta

Do vedení Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) nastoupil nový prezident.

S účinností od 2. ledna 2013 zastává funkci Kenta Koide. Po třech letech střídá dosavadního prezidenta společnosti Satoši Tačiharu, který se vrací do japonské centrály Toyota Motor Corporation. Kenta Koide je pátým prezidentem, který stojí ve vedení automobilky vyrábějící modely Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1.

Kenta Koide nastoupil do společnosti Toyota Motor Corporation krátce po studiích v roce 1983. Svou kariéru začínal v oddělení lidských zdrojů. Na začátku devadesátých let přešel do divize, která má na starosti převádění nejnovějších poznatků z vývoje do sériové výroby automobilů.

Konkrétně se podílel na vybudování závodu na výrobu baterií pro hybridní a elektrická vozidla, které Toyota vyrábí ve spolupráci se společností Panasonic. V roce 1999 byl jmenován do funkce projektového manažera ve výrobním závodu Toyota Motor Manufacturing Turkey.

S TPCA je spojený od samého počátku. Od roku 2002 byl součástí týmu připravujícího společný podnik TMC a PSA Peugeot Citroën vystavěný u středočeského Kolína.

V letech 2005 až 2007 zastával v TPCA pozici generálního ředitele pro administrativu. Na konci roku 2007 se vrátil zpět do Toyota Motor Corporation, kde působil v oddělení výrobního inženýrství a ve výrobním závodu Honsha na pozici generálního manažera. 

Kenta Koide se narodil v červenci 1959 v prefektuře Aichi v Japonsku. Je ženatý a má dvě děti. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Nagoyi. Mezi jeho zájmy patří především studium historie, kultura a cestování. Oblíbenými sporty jsou lyžování, běh a horolezectví.

13.leden 2013