Kategorie
Značky
Regiony
 
 

TPCA odstávky nechystá, bude vyrábět víc

Automobilka TPCA nechystá v nejbližší době žádné omezení výroby. Přestože se v místním závodě vyrábí i vozy značky Toyota, která oznámila několikadenní odstávku ve svých japonských továrnách, chce TPCA letos vyrobit více aut než loni.

V kolínské automobilce se sice na přelomu roku nevyrábělo, bylo to však pouze z důvodu údržby. Výrobní linky stály od od 23. prosince do 2. ledna. "Po pravidelné vánoční odstávce, která je nutná kvůli údržbě a montáži nových technologií, jsme v pátek začali opět vyrábět," podotkl viceprezident firmy Jiří Černý.
 
Firma letos plánuje zvýšit výrobní kapacitu až na 340.000 vozů ročně, loni vyrobila zhruba 324.000 aut. TPCA se zatím problémy celosvětové krize vyhýbají především proto, že se v místním závodě vyrábí hlavně malá auta , jejichž prodeje neklesají tak dramaticky jako u vozů střední a vyšší třídy.
 
Největší japonská automobilka Toyota Motor dnes oznámila, že zastaví výrobu v únoru a březnu na celkem 11 dnů výrobu ve všech svých 12 domácích továrnách. Firma tak reaguje na poklesy prodeje. Například v USA, které jsou jejím největším trhem, se minulý měsíc propadl odbyt o 37 procent. Toyota naposledy zastavila výrobu ve všech domácích továrnách před více než 15 lety, a to na pouhý jeden den. Reagovala tak tehdy na pokles poptávky v důsledku silné domácí měny.
16.leden 2009