Kategorie
Značky
Regiony
 
 

TPCA představila vize pro letošek

Kolínská automobilka TPCA svolala ve čtvrtek novináře do pražského hotelu Mariott Flora. Zveřejnila zde své plány pro letošní rok.

 

Strategie zasáhne jak oblast lidských zdrojů, tak i výrobu a ochranu životního prostředí. „TPCA má za sebou další úspěšný rok, kdy překročila plánovanou kapacitu 300.000 vozů vyrobených během jednoho roku. Za rekordním výsledkem stála řada zlepšení v organizaci výroby a tím minimalizace prostojů,“ uvedl na tiskové konferenci Nicolas Guibert, výkonný viceprezident TPCA. „Výsledek výroby nad hranicí 300.000 vozů ročně očekáváme i v letošním roce,“ dodal Guibert.

Vedení automobilky vyhlásilo rok 2008 rokem zlepšování pracovních podmínek. „V letošním roce se zaměříme na oblast péče o zaměstnance i mimo továrnu. Připravujeme například nadstandardní zdravotní péči pro naše zaměstnance,“ řekl Jasuhiro Takahaši, prezident TPCA.

Pracovní podmínky se v TPCA zlepší také díky nárůstu mezd od 1. dubna 2008 o 7 procent. Vyplývá to z kolektivní smlouvy uzavřené mezi TPCA a odborovou organizací 4. března 2008. Průměrná mzda na nejnižší dělnické pozici se tím zvýší na 21.500 korun. Navíc zaměstnanec získá v benefitovém systému Z-konto 2000 korun (po roce v TPCA měsíčně dalších 1000 korun). Letos navíc dojde k rozšíření nabídky zaměstnaneckých výhod a služeb, na které mohou zaměstnanci prostředky z benefitového systému využít.

17.březen 2008