Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Trubky pro auta z Karviné po francouzsku

Výrobu trubek pro automobily v ArcelorMittal Tubular Products Karviná (dříve JÄKL Karviná) budou řídit odborníci z Francie. Na strojírenském veletrhu to uvedli zástupci ocelářské skupiny.

Společnost ArcelorMittal Frýdek-Místek bude letos investovat do výroby transformátorových plechů 890 milionů korun, investice za 400 milionů korun chystá také ArcelorMittal Tubular Products Ostrava.
    "V rámci ArcelorMittal bylo dohodnuto, že produkce přesných tažených trubek a kalibrovaných trubek bude nadále koordinována odborníky na výrobu pro automobilový průmysl ze sesterské organizace ArcelorMittal Precision Tubes (bývalá část Vallourecu) z Hautmontu v severní Francii," upřesnil generální ředitel karvinské firmy Stanislav Konkolski. Nyní se připravují změny v organizační struktuře firmy, nový systém by měl začít fungovat od začátku příštího roku 2009.
 
 "Cílem je v příštím roce dodávat 8000 tun tažených trubek a 5500 tun kalibrovaných trubek pro automobilový průmysl. Produkce dělených trubek se bude zvyšovat," uvedl Konkolski. Výroba speciálních trubek začala v Karviné v roce 2006. Teď dodává speciální trubky přes subdodavatelské firmy do automobilek na evropském kontinentu. Trubky z Karviné jsou například ve vozech Toyota, Škoda, Volvo, Kia, Citroen, Mercedes – Benz nebo Peugeot.
 
Společnost ArcelorMittal Frýdek-Místek letos investuje do zvýšení výroby transformátorových plechů, která nyní činí 22.000 tun, ale v následujících roce by to mělo být 46.000 tun a v roce 2010 až 75.000 tun. Investice bude v letošním roce kolem 890 milionů korun, v příštím roce 1,7 miliardy. "V současné sobě najíždíme první linky z této investice, ve světě je zhruba jen 12 firem, které se mohou pochlubit tím, že tento produkt umějí vyrábět," uvedl generální ředitel společnosti Tomáš Mischinger. 
 
 
Investovat bude také společnost ArcelorMittal Tubular Products Ostrava, která se vyčlenila v květnu 2007 z ArcelorMittal Ostrava. V závěru letošního roku a v prvním čtvrtletí roku 2009 bude realizovat tři investiční akce v celkové hodnotě 400 milionů korun, uvedla ředitelka pro marketing a obchod Zuzana společnosti Blahútová. 
ArcelorMittal Tubular Products Karviná, ArcelorMittal Tubular Products Ostrava a ArcelorMittal Frýdek-Místek jsou dceřinými firmami společnosti ArcelorMittal Ostrava (bývalá Nová huť). Skupina ArcelorMittal vyrábí 115 milionů tun surové oceli, tedy kolem deseti procent světové produkce, loni zaznamenala tržby 105 miliard USD. Zaměstnává 330.000 zaměstnanců v 60 zemích.
1.říjen 2008