Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Tuning party letos v Hradci Králové nebude

Setkání majitelů upravených automobilů Tuning party se letos na letišti v Hradci Králové neuskuteční. Pořadatelé akce, která patřila mezi největší svého druhu v Česku, se nedohodli na pronájmu letiště s hradeckou radnicí. Pro příští ročník budou hledat jiné místo.

Hradecká Tuning party se na hradeckém letišti konala na konci června od roku 2002 a navštěvovalo ji až 30.000 lidí. “Změna statutu letiště z neveřejného na veřejné neumožňuje konání akcí, které zaberou letovou dráhu. Město již dříve avizovalo, že bude preferovat letový provoz,” řekl mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda. Loni radnice od pořadatelů automobilového srazu dostala za pronájem 125.000 korun. Pro Tuning party v roce 2009 se bude Bervid snažit zajistit jiný prostor. “Domlouváme také investora, který by postavil areál včetně dráhy, abychom se obešli bez letiště. Uvažovanými lokalitami pro multifunkční areál pro pořádání motoristických akcí, koncertů či jiných akcí jsou Moravská Třebová a Olomouc,” řekl Bervid.
    Na takzvané tuningové srazy se sjíždějí majitelé aut, která si různě upravují. Své sériově vyráběné vozy například vybavují výkonnými motory, různými doplňky a mění jejich karoserie i interiéry. Vedle hradecké akce jsou největší tuningovou akcí Mimoňské války, které se konají na letišti v Hradčanech u Mimoně na Českopilsku.
15.únor 2008