Kategorie
Značky
Regiony
 
 

U Zlína vykolejil vlak plný korejských aut

Nákladní vlaky se srazily v noci na pátek na Zlínsku. Jeden člověk byl zraněn, dva vagóny naložené auty vykolejily. Provoz mezi Tlumačovem a Otrokovicemi byl přerušený, na trati nyní pracuje vyprošťovací tank.

Nehoda se stala okolo 1.30. Podle dostupných snímků vezl vlak desítky vozidel Hyundai Tucson.

„Mezi Tlumačovem a Otrokovicemi došlo ke srážce nákladního vlaku se zadní částí dalšího nákladního vlaku. Není tam žádné zranění ani usmrcení, bude tam ale vyšší škoda. Provoz na obou traťových kolejích je zastaven,” uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Dva párové vozy jsou podle něj vykolejené. „Jde o poslední dva vozy vlaku, který stál a je naložený osobními auty. Vlak, který do něj narazil, podle našich informací převážel prázdné kontejnery,” řekl Drápal. Pracovníci Drážní inspekce jsou podle něj na místě a zabývají se okolnostmi srážky. „Odklízení následků nehody ještě nezačalo,” doplnil mluvčí.

Provoz na trati 330 spojující Přerov s Břeclaví je mezi Tlumačovem a Otrokovicemi zastavený, cestující vozí náhradní autobusy. Podle webu Českých drah (ČD) může být doprava omezena až do dnešního poledne. Termín obnovení provozu se ale bude podle ČD měnit v závislosti na postupu vyšetřování srážky a odklízení jejích následků. Přerušení provozu se dotklo i několika rychlíků, a to včetně dálkových spojů mezi Prahou a Zlínským krajem.

Zdroj: ČT 24
5.únor 2021